۱۴۰۰-۰۴-۲۹
رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی:
حرم مطهر رضوی به الگویی برای سایر اعتاب مقدس تبدیل شده است
رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، تعمیق و گسترش معارف رضوی و آموزه‌های غنی امام رضا(ع) در سطح جهانی را از اهداف آستان قدس رضوی دانست.

به گزارش آستان‌نیوز، عبدالحمید طالبی در جلسه‌ای که با حضور سعد محمد حجیه؛ قائم مقام تولیت حرم امامین کاظمین(ع) و هیئت همراه در محل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به ارتباط کهن و قدیمی دو ملت ایران و عراق، گفت: مهمان نوازی و میزبانی مردم عراق از ملت ایران در ایام اربعین حسینی قابل تقدیر است.

وی در ادامه به فعالیت‌های گسترده مجموعه آستان قدس رضوی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و.... ابراز کرد: ظرفیت‌های این مجموعه عظیم باید در حد تاثیرگذاری فضای عمومی کشور و جهان اسلام باشد و سعی ما این است معارف رضوی را در سطح جهان تشیع گسترش دهیم.

این مقام مسئول ادامه داد: بارگاه نورانی ثامن الحجج(ع) همواره مورد توجه مسلمانان جهان بوده و این مجموعه عظیم با فعالیت‌هایی که از گذشته تاکنون انجام داده به الگویی برای سایر اعتاب مقدس تبدیل شده است.

وی یکی از عرصه‌های مهم فعالیت مجموعه آستان قدس رضوی را بنیاد بهره وری موقوفات برشمرد و افزود: خوشبختانه موقوفات بسیاری از گذشته با نیات واقفان خیر در حرم مطهر رضوی و سایر نقاط کشور وجود دارد که این مرکز وظیفه بهره وری و استفاده بهینه در راستای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران را بر عهده دارد.

طالبی با بیان اینکه سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در دو بخش علمی و تبلیغی و انتشاراتی در جهت نشر معارف قرآن و سیره ائمه اطهار(ع) با محوریت حضرت رضا(ع) فعالیت می‌کند، گفت: دو دانشگاه علوم اسلامی رضوی و امام رضا(ع)، بنیاد پژوهش‌های اسلامی، موسسه چاپ و انتشارات، آفرینش‌های هنری، مرکز قرآن کریم و.... از جمله مراکز علمی و فرهنگی هستند که در دو بخش علمی و انتشاراتی مشغول به فعالیت هستند.

وی خاطر نشان کرد: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، یکی از مراکز پژوهشی بسیار قوی و دارای آثار پژوهشی ارزنده و فاخری همچون «المعجم فی فقه لغه القران و سربلاغته» است که علاوه بر معارف قرآنی در حوزه‌های فقه و اصول، کلام و اندیشه اسلامی، ادیان و مذاهب، سادات مفاخر و.... آثاری را به جامعه مخاطب عرضه کرده است.

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: انتشارات به نشر و نشر رضوی نیز وظیفه نشر و توزیع آثار را در سراسر کشور بر عهده دارد.
وی همچنین خاطر نشان کرد: ما بر خود لازم می‌دانیم طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آستان قدس رضوی باید در جهان اسلام تاثیرگذار باشد، از هر خدمتی به عتبات عالیات بویژه عتبه کاظمیه فرو گذار نباشیم و میزبان خوبی برای مردم عراق باشیم.

در این جلسه مدیران موسسات و مراکز وابسته به سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی هر یک به صورت جداگانه به ارائه گزارش فعالیت‌ها و دستاوردهای مجموعه‌های خود پرداختند و زمینه های ارائه خدمات و همکاریهای مشترک را بیان کردند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی نزد اجلاسیه آستان های مقدس و بقاع متبرکه جهان اسلام محفوظ است