۱۳۹۸-۱۱-۳۰
حجت الاسلام والمسلمین مروی در دیدار تولیت محترم آستان مقدس امامین کاظمین:
شهادت سردار سلیمانی وحدت ایران و عراق را ناگسستنی کرد
تولیت آستان قدس رضوی در دیدار حیدر حسن الشمّری تولیت آستان مقدس امامین کاظمین گفت: شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس پیوندی ناگسستنی میان ایران و عراق ایجاد کرد.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار تولیت آستان مقدس امامین کاظمین که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید ابومهدی المهندس، ابراز کرد: دشمن تصور می‌کرد با به شهادت رساندن این دو سردار عالیقدر می‌تواند میان دو ملت بزرگ ایران و عراق اختلاف ایجاد کند، اما شهادت و مخلوط شدن خون این دو فرمانده بزرگ، مخلص و مجاهد فی سبیل الله در کنار یکدیگر، توسط شقی‌ترین اشقیا پیوند ناگسستی میان این دو ملت ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: این دشمنان دین و اسلام از مکر خدا غافل هستند، آمریکا با این جنایت بزرگ بیش از گذشته خودش را رسوا کرد. یک مقام رسمی یک کشور مستقل به دعوت مقام رسمی کشوری دیگر وارد آن کشور شده است، آمریکا با چه مجوز و توجیه قانونی این دو مقام رسمی را به شهادت می‌رساند؟

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه آمریکا با این جنایت، خودش را بیش از گذشته رسوا کرد و نشان داد به هیچ قانون، مقررات و نظاماتی در عالم پایبند نیست، تصریح کرد: آمریکا با این عملیات جنایتکارانه و تروریستی که منجر به شهادت دو سردار رشید جهان اسلام شد، به غرور دو ملت بزرگ توهین و اهانت کرد و عدم پایبندی به قانون و روحیه تکبر خود را نشان داد.

وی افزود: آمریکا ادعا می‌کند برای حفظ امنیت عراق وارد این کشور شده است، آنگاه یک مقام رسمی کشور عراق و میهمان رسمی این کشور را به شهادت می‌رساند، کدام قانون به آمریکا اجازه داده یک کشور را اشغال و مقام رسمی آن کشور را به شهادت برساند؟ اگر آمریکا در عراق مستقر شود و بماند، آیا اجازه می‌دهد مردم عراق یک روز آرام و خوش داشته باشند؟

حجت الاسلام والمسلمین مروی اظهار کرد: خون پاک این دو مجاهد فی سبیل الله آثار و برکات فراونی خواهد داشت، که امیدواریم یکی از برکات آن کم شدن شرّ آمریکا از عراق و این منطقه باشد.

وی گفت: برای آمریکا، صهیونیسم، وهابیت و کشورهای مرتجع منطقه قابل تحمل نیست که دو کشور ثروتمند و بزرگ شیعه ایران و عراق با یکدیگر متحد باشند. لذا این وظیفه شخصیت‌ها، فرهیختگان و سخنوران این دو ملت‌ است که مردم بویژه نسل جوان را نسبت به طمع‌های آمریکا به کشورهای اسلامی آگاه سازند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی همچنین با بیان اینکه آستان قدس رضوی به میزان امکانات و ظرفیت‌ها تکریم زائران حضرت رضا علیه‌السلام را وظیفه خود می‌داند، ابراز کرد: حرم مطهر رضوی سالانه بیش از یک میلیون زائران عراقی دارد، یک صحن و رواق حرم مطهر را در اختیار زائران عرب زبان قرار دادهایم که در آن از خطبا و مداحان عرب زبان نیز استفاده می‌شود.

 

تشییع با‌شکوه شهدای مقاومت تودهنی محکمی به دشمنان بود

همچنین در این دیدار حیدر حسن الشمّری تولیت حرم امامین کاظمین هدف خود از سفر به جمهوری اسلامی ایران را ابتدا زیارت بارگاه مطهر امام هشتم علیه‌السلام و سپس شرکت در مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی معرفی و اظهار کرد: به برکت خون به ناحق ریخته شده دو شهید گرانقدر شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس دو ملت ایران و عراق بیش از پیش متحد خواهند شد و ثمره خون پاک این سرداران شهید خروج نیروهای خارجی بویژه آمریکایی از منطقه خواهد بود.

وی با بیان اینکه تشییع باشکوه پیکرهای شهیدان سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق و ایران تودهنی محکمی برای دشمنان بود، به برنامه‌های آستان مقدس کاظمین به مناسبت شهادت سردار سلیمانی اشاره و ابراز کرد: در حرمین امامین جوادین علیهم السلام به مناسبت این اتفاق سه روز مجلس سوگواری و عزاداری و همچنین مراسم چهلمین روز شهادت این شهدا با حضور آحاد مردم و علمای بزرگ در آستان مقدس کاظمین برگزار شد.

تولیت آستان مقدی امامین کاظمین با بیان اینکه چهارسال با شهید سلیمانی همرزم بودم، تصریح کرد: اگرچه این فاجعه بسیار دردناک بود و دل‌های ما را غمگین و چشمان مارا اشک آلود کرد، اما باید منجر به وحدت بیشتر ملت‌های ایران و عراق شود، این شهدا بر گردن ما حق دارند.

حیدر حسن الشمّری در پایان خواستار افزایش همکاری ها میان آستان های مقدس جهان اسلام بویژه آستان مقدس کاظمین و آستان قدس رضوی شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی نزد اجلاسیه آستان های مقدس و بقاع متبرکه جهان اسلام محفوظ است